< Zpět na všechny realizace

Spectoda a Czechitas na festivalu Colours of Ostrava

Autor: Eliška ze Spectoda, 31. 7. 2023

Od 19. do 22. července 2023 přilákala inovativní prezentace společností Spectoda a Czechitas na festivalu Colours of Ostrava pozornost návštěvníků. Své síly spojili ve  stánku, který v sobě kombinoval technologii, umění a světlo.

IT je sexy

Czechitas, organizace založená v roce 2014, si klade za cíl vzdělávat ženy pro práci v IT. Představují informační technologie hravou formou a inspirují tak k rozvíjení logického myšlení. Technologie nejsou jen pro geeky – jsou tu pro každého, kdo chce rozšířit své obzory a porozumět světu pod zkratkou IT.

Tento koncept představení IT světu byl přesně tím, co nás inspirovalo ke vzájemné spolupráci. Tým Czechitas vymyslel koncept stánku tak, aby naše produkty, které se nachází na křižovatce technologie a světla, umožnily nahlédnout „pod pokličku“ IT.

Naprogramujte si vlastní light show

Představili jsme lidem jedinečnou kombinaci IT a světla. Stánek jsme vybavili našimi světelnými tyčemi, SpectaSticks, které sloužily jako designový i funkční prvek. Návštěvníci se ponořili do světa technologií a pomocí softwarového rozhraní Spectoda Studio vytvářeli své vlastní světelné show zobrazující se právě na SpectaSticks.  

Návštěvníci přispěli cennou zpětnou vazbou na to, jak může být Spectoda Studio ještě intuitivnější. Díky této spolupráci se nám podařilo seznámit více než 1100 uživatelů s naším systémem a získat cenné poznatky pro jeho další vývoj.

Jako součást našeho stánku jsme vytvořili programovatelné světelné logo pro Czechitas. Použili jsme digitální LED pásky, 3D tisk, difuzní plexisklo a silikonové difuzory. Díky světelným animacím a efektům sloužilo jako skvělý doplněk pro demonstraci zábavné technologie.

Děkujeme všem návštěvníkům, kteří si našli čas stavit se u našeho stánku a vyzkoušeli si programovat světlo.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram