< Zpět na všechny realizace

300 metrů LED pásků rozsvítilo inovační veletrh ČSOB

Autor: Šárka ze Spectody, 27. 6. 2022

 

Na centrále ČSOB Radlická v Praze se 21. a 25. dubna uskutečnil veletrh inovací Inno Fair. Tmavé garážové prostory, do kterých zavítali zaměstnanci banky, ožily díky rekvizitám z dílny Spectoda.

Garážová akce jako okno bankovního světa

Nové klíčové produkty z ČSOB se v prostoru rozdělily do čtyř tematických pavilonů. Nesly názvy Kate World, Responsible Behaviour, One Distribution a Beyond Banking. Cestou mezi stanovišti provedla synchronizovaná světla ovládaná systémem Spectoda.

 

„Svetlá Spectoda vdýchli atmosféru celému nášmu veľtrhu inovácií a posunula úroveň prezentácie produktov a služieb o niekoľko levelov nahor. Anna Veselá a Matěj Suchánek hľadali riešenie pre všetky naše uletené nápady. Je úžasné pracovať s nadšencami, ako sú oni,‟ sdělila nám Zdenka Plánková ze Surf Studia – oddělení ČSOB, které Inno Fair organizovalo.

Výzva, která se neodmítá

„Minulý rok jsme se zúčastnili akceleračního programu Start it @ČSOB. Díky tomu nás banka oslovila, abychom jí pomohli naplánovat kreativní koncept veletrhu. Kruh naší spolupráce se tak šťastně uzavřel,‟ říká Anna Veselá, spoluzakladatelka Spectoda.

 

 

Banka potřebovala chytré osvětlení, které by návštěvníkovi umožnilo se v temných prostorách orientovat. Jako řešení jsme představili systém nasvícených stezek, sladěné nápisy, rekvizity a jiná centrálně ovládaná zařízení.

 

 

Do dvou měsíců příprav se zapojila také společnost Event Arena, s výrobou pomohli zástupci makerspace Next Zone.

70 světelných zařízení, jediná ovládací aplikace

Akci odstartovala velkolepá světelná show. Tmavými garážemi pak provedla virtuální mobilní asistentka Kate, která běžně radí klientům ČSOB s bankovními i jinými peněžními záležitostmi. Náš tým ji pro tuto příležitost převedl z mobilní aplikace do reality a vdechl jí podobu 3D plastiky z LED pásků. Sochu jsme postavili do středu prostor, odkud Kate veletrh představila. Projev doprovázely také barevné animace.

 

 

Návštěvníci se v prostoru pohybovali po vyznačených cestičkách, orientaci zařídily světelné nápisy. Celkem jsme tak nainstalovali 300 m pásků s 18 000 diodami. Všechna zařízení přitom měnila svůj jas i barvy a navodila tak dynamickou atmosféru.

 

„Už předem jsme věděli, že se nejedná o malý projekt. Díky ojedinělému formátu jsme už při přípravách získali nové zkušenosti a naučili se, jak světlo efektivně využívat pro akce s netradičním scénářem. Z výsledku mám opravdu radost, bude se vyjímat v našem portfoliu,‟ dodává Anna Veselá.

 

Oživte svůj nápad s interaktivním systémem Spectoda. Ozvěte se nám nebo se zastavte v Next Zone na Praze 5. Společně vymyslíme vizi vašeho projektu a převedeme ji v realitu. Pro inspiraci si přečtěte o lustru z odpadní hadice v bratislavském Grão nebo o instalaci v Bistro & Bar Koule.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram