< Zpět na všechny realizace

180 Spectoda Controllers řídí osvětlení v továrně Mileta

Autor: Eliška ze Spectoda, 20. 2. 2023

Ve spolupráci se společností EXX jsme dodali technologii pro řízení osvětlení v továrně společnosti Mileta. Instalovali jsme 180 kontrolerů na celkem 360 světel. Díky projektu jsme zdokonalili Spectoda Controller určený pro ovládání průmyslového osvětlení. Můžete tak do světel přidat řídící systém, aniž byste museli investovat do nových elektrorozvodů.

Spectoda jako mozek světel v průmyslu

Projekt Mileta představoval perfektní příležitost ukázat, že naše technologie přináší mnohem více než jen vizuální zážitek. Aby byl systém Spectoda co nejvíce flexibilní, zakládáme ho na následujících technologických parametrech:

  • bezdrátové mesh síti;
  • kompatibilitě s většinou světelných zdrojů;
  • dostupných pořizovacích nákladech;
  • dvoustranné komunikaci (tj. informace se posílají do i ze světel). 

Systém je tak dostupný pro průmyslové a komerční prostory, kde mohou následně využít jeho funkce a výhody. Patří mezi ně například synchronizace, rozdělení do skupin, řízení z aplikace, napojení na senzory atd. Je tak výbornou volbou pro klienty, kteří potřebují především jednoduché a flexibilní ovládání, díky němuž zvýší efektivitu a ušetří náklady za infrastrukturu a energii. 

Právě za tímto účelem nás oslovila společnost EXX, jež zajišťuje komplexní realizace v oblasti světelného designu. V rámci projektu výměny světel v továrně společnosti Mileta v Hořicích zařizovala i chytrý řídící systém. Spectoda tak představovala perfektní řešení.

Továrna Mileta

Tovární světla jsme proměnili v chytrá

Realizace proběhla ve dvou etapách. V první jsme nainstalovali 90 kontrolerů na 180 světel. V druhé jsme čísla zdvojnásobili.

Jako součást projektu jsme klientovi dodali na míru upravenou mobilní aplikaci dostupnou v rozhraní Spectoda Connect. Jejím prostřednictvím klient může světla spravovat, a to jednotlivě nebo v segmentech – přednastavených nebo vlastních. Pokud tedy konkrétní stroje zrovna nejsou v provozu, klient může jednoduše na pár kliků ztlumit nebo vypnout světla nad nimi. Tím ušetří spotřebu elektrické energie.

Důležitým prvkem celého řešení řízení světel prostřednictvím Spectoda technologie je vzdálená správa. Zakládáme si na celkové jednoduchosti jak při instalaci, tak při následném servisu. Možnost řešení případných závad na dálku je tedy neodmyslitelnou součástí každé zakázky.

 

Vládneme osvětlení bez dalších kabelů

„Díky této zakázce jsme posunuli náš systém na novou úroveň. Zdokonalili jsme Spectoda Controller, který je speciálně uzpůsobený k ovládání světel propojených DALI linkou nebo 1-10V. Můžeme tak řídit standardní světla, která jsou již nainstalovaná. A to bez toho, aby musel zákazník investovat do nových rozvodů,“ vysvětluje Matěj Suchánek, spoluzakladatel Spectody.

Jsme zase o kousek dál. Spectoda roste jako robustní nástroj, který dokáže vytvořit nezapomenutelnou light show i jednoduše a efektivně ovládat průmyslové osvětlení. Děkujeme za tuto příležitost a těšíme se na nové výzvy.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram