Kdo za tím stojí?Náš příběh

Přečtěte si o tom, jak to celé začalo.


   Přečíst

Tým Spectoda

Kdo stojí za vývojem, výrobou a péčí o zákazníky?


   Poznat tým

Časté dotazy

Odpovědi na vše, co vás možná zajímá.


   Prozkoumat

Na začátku všeho byly svítící
střevíčky

Našim zakladatelům učarovalo světlo. Prvním projektem Anny a Matěje byly v roce 2019 interaktivní svítící boty Nyxies. Hledali systém, jenž by umožnil botám reagovat na došlápnutí a zároveň je vzájemně synchronizoval – těchto funkcí můžeme dosáhnout pouze konstantním připojením s počítačem. Po mnoha schůzkách a konzultacích zjistili, že tento problém neřeší sami. Rozhodli se proto vytvořit vlastní systém – a tak vznikla nynější Spectoda.

Během dvouletého vývoje se využití Spectody rozrostlo daleko za hranice kultury. Ať už se jedná o průmyslové využití, umělecké instalace nebo nasvětlení interiéru.

Příběhy našich zákazníků

Prusa Research

Společnost Prusa Research, jeden z největších světových výrobců 3D tiskáren, představila na výstavě EXPO 2020 v Dubaji revoluční novinku. Tisková farma složená ze třicetičtyř 3D tiskáren představuje významný posun v automatizované produkci. Kromě toho ještě navíc svítí, a to právě díky systému Spectoda.

Training Lights

Training lights, tréninková světla, jsou inovativní sportovní pomůckou, která má posunout úroveň periferního vidění, rychlost hráčských reakcí a do jisté míry simulovat herní situace. To vše pomocí vizuálního podnětu – světla.

Divadlo Archa

V červnu 2021 zazářily Specta Sticks také v představení Vektroskop pořádaným v Divadle Archa. Tímto způsobem jsme si na vlastní kůži vyzkoušeli práci v uměleckém prostředí a zjistili, jaká kouzla dosud skrývala improvizace v kombinaci s digitálními prvky. Kromě našich světelných tyčí se do vystoupení zapojila i kinetická socha Reflexe, lasery nebo například robotická ruka brnkající na piano.

Tým nadšenců, bez kterých by to nebylo možné

Anna Veselá
Stojí v čele všech procesů a řízení firmy.
Matěj Suchánek
Vede technologický vývoj, FW a HW.
Lukáš Kovář
Jeho doménou je primárně software.
Vladimír Horák
Projekty jako lampa NARA - to je jeho!
Lucie Rusňáková
Lucku máme, aby o nás bylo vidět i slyšet.
+ dalších 8 kolegů, kteří s námi posouvají hranice toho, co lze tvořit se světlem...

Nenašli jste odpověď?