< Zpět na všechny příspěvky

Na startup z letenského obýváku čekal na Smíchově ráj pro makery

Autor: Eliška ze Spectoda, 13. 4. 2022


Od října využíváme jako naši výrobnu, kancelář, showroom i inkubátor vývoje profesionální prototypovou dílnu Next Zone. Ta vznikla přebudováním části nevyužívaných prostor smíchovské průmyslovky a gymnázia. S projektem přitom přišli sami studenti. Nyní Next Zone kromě dílny nabízí i prostor pro pořádání akcí a coworking pro start-upy. A otevírá své dveře veřejnosti.

 

Naše firma Spectoda je klasický startup. Na začátku jsme  neměli vlastní výrobní prostory ani kanceláře. Světelný systém jsme tak vyvíjeli (a svítící boty pro tanečnice vyráběli) přímo v našem pronajatém bytě na Letné. Občas nám všemožné kabely, pájky a konektory přerůstaly přes hlavu a vařit si mezi počítači bylo místy dobrodružné.

 

 

Na lepší, nebo minimálně prostorově zajímavější časy se blýsklo, když jsme se stali členy  Forbes Ideal Place GrowClubu. Spoluzakladatelka Spectody Anna Veselá se zde během letního Grow Clubu v Písku potkala mimo jiné i s Radkem Sáblíkem, ředitelem Smíchovské střední průmyslové školy a gymnázia. Ten po vyprávění o obývákovém startupu a problémech s místem nabídl našemu projektu azyl. Přímo u něj ve škole.

 

Na začátku října 2021 jsme si tak sbalili veškerý pracovní materiál, první sestavené chytré lampy a přestěhovali se do takzvaného makerspace, moderní dílny jménem Next Zone.

Od soustruhu po laser

Stěhování nás nakoplo hlavně díky technice, kterou je dílna vybavená. Nově využíváme více 3D tiskáren, laser nebo elektrickou pokosovou pilu. K dispozici máme také CNC soustruh, frézku, všechny technologie sváření či vrtačky. Od pájky v obýváku je to pořádný posun.

 

Hlavně ale máme víc místa pro skladování materiálu i výrobu. A dostali jsme se do inspirativního prostředí plného aktivních lidí, kteří přichází s inovacemi všeho druhu. Vzájemně se podporujeme v tvorbě nových neobyčejných projektů. Next Zone se tak stává inkubátorem změny plným energie dělat věci jinak. 

 

 

Získali jsme tak ideální místo pro schůzky a ukázky našeho systému i lampy NARA. Pokud je chcete vidět v akci, zastavte se za námi na kafe. Ano, máme už dokonce i kávovar! Ukážeme vám výrobu, prostory Next Zone i kdo za Spectodou stojí. Stačí se ozvat spoluzakladatelce firmy Anně Veselé – zavolat, napsat e-mail či poslat zprávu na LinkedInu.

 

Next Zone je nejlepší místo v Praze, kde bychom momentálně mohli sídlit. Děkujeme Radko Sáblíkovi (ředitel), Petru Štěpánkovi (CEO) a Patrikovi Seidlovi (COO), kteří nám umožnili a pomohli se tam nastěhovat. A těšíme se na vaši návštěvu!

 

Next Zone

Kovovo betonový sen techniků ve školním vnitrobloku

Dveře Next Zone profesionální prototypové dílny se oficiálně otevřely 7. října 2021. Zárodky však vznikly již o rok dříve. Studenti Smíchovské střední průmyslové školy a gymnázia v čele s Petrem Štěpánkem přišli s ideou přetvořit nevyužívanou část školních dílen. A to v místo, kde mohou své vlastní nápady proměňovat v realitu.

 

Tento projekt nadchl jak ředitele školy Radko Sáblíka, tak radního pro školství na Magistrátu hlavního města Víta Šimrala, který zajistil potřebné peníze.

 

V Next Zone se nyní „inkubují” dvě firmy my (Spectoda) a Parsec. V prostoru Event space se pořádají akce se zaměřením na technologie, vědu a podnikání. Členové vznikající komunity mají možnost pracovat na svých nápadech v Maker space.

 

>>> Přidejte se k nám! Ozvěte se chytrým hlavám z Next Zone a přijďte to tu omrknout.

 

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram