< Zpět na všechny realizace

Noc vědců v centru ELI Beamlines doplnila světelná atmosféra

Autor: Eliška ze Spectoda, 16. 10. 2023

6. října se v mnoha koutech Česka opět pořádala Noc vědců. V Dolních Břežanech, v srdci vědeckého centra ELI Beamlines, byli návštěvníci svědky oslnivých vědeckých experimentů i magické světelné atmosféry. A právě tu jsme měli možnost utvářet.

Noc vědců je výjimečným projektem, který v jeden večer oživuje stovky vědeckých zařízení po celé České republice. Díky této akci mohou návštěvníci nahlédnout do míst, kam se běžně nedostanou, a prozkoumat fascinující svět vědy zblízka. Ať už jste dítě, dospělý či senior, věda zde čeká, aby vás pohltila.

Od roku 2005 se tato událost stala neodmyslitelnou součástí českého vědeckého kalendáře, s podporou univerzit, vědeckých ústavů a hvězdáren. 

Světelné rekvizity od Spectody v Dolních Břežanech

Právě v noci nejlépe vynikne práce se světlem. Ve laserovém centru ELI Beamlines se tak rozhodli návštěvníky okouzlit nejen vědou, ale i světelnou atmosférou. A jak jsme ji utvořili? Dodali jsme bezdrátové světelné tyče SpectaSticks, světelné brány, které vítaly návštěvníky při vstupu, a 100 metrů svíticích rukávů, které provázely návštěvníky areálem.

Michael Vích z ELI Beamlines ohodnotil naši spolupráci slovy: „Díky vašim diodovým instalacím měli návštěvníci z prohlídky laserů mnohem intenzivnější zážitek. Hezky to umocnilo atmosféru vybraných míst a máme mnoho pozitivních reakcí od účastníků akce.“

Jsme rádi, že jsme mohli být součástí tohoto magického večera a těšíme se na další spolupráce a možnosti osvětlit (nejen) vědecký svět. Podívejte se dále, jak jsme například rozzářili konferenci Back to the future 2 nebo uměleckou výstavu With pleasure.

 

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram