< Zpět na všechny realizace

Předvolební debata od studentů pro studenty

Autor: spectoda, 16. 5. 2024

Spectoda přispěla svými inovativními světelnými řešeními k jedinečnému eventu – předvolební debatě s kandidáty do Evropského parlamentu, kterou organizoval studentský spolek Zavolíme!. Tato debata se uskutečnila 26. dubna 2024 v prostorách ARCHA+ v Praze a byla přístupná studentům po celé České republice díky online streamování do středních škol.

Zavolíme! je platforma, která klade důraz na zvýšení volební účasti mezi mladými lidmi. Propojuje formální a neformální vzdělávání se zaměřením na témata, která rezonují právě s mladou generací. 

Pro debatu byli kandidáti vybráni na základě aktuálních preferencí z volebních průzkumů. Nechyběli Jaroslav Bžoch (ANO), Marcel Kolaja (Piráti), Petr Mach (SPD + Trikolora), Danuše Nerudová (STAN), Luděk Niedermayer (SPOLU) a Filip Turek (Přísaha + Motoristé sobě). Debatu moderoval Oldřich Neumann.

Světelná časomíra jako v profesionálním studiu

Spectoda podpořila událost světelným designem a efekty, které dodaly debatě na dynamice a vizuální atraktivitě. Speciálně naprogramované světelné rekvizity, jako jsou naše SpectaSticks, byly využity například jako časomíra, která ukazovala zbývající čas kandidátům během jejich úvodních prezentací.

Chceme poděkovat organizátorům za projevenou důvěru. Spectoda je dlouhodobým partnerem platformy Based (organizátor Zavolíme!) a spolupracovali jsme společně již v roce 2022 na podobném formátu debaty pro prezidentské volby. Je pro nás ctí, že můžeme být součástí těchto klíčových iniciativ, které otevírají dialog a přispívají k lepší informovanosti a zapojení mladé generace do politických procesů.

Podařilo se nám dosáhnout světelných efektů jako v profesionálním televizním studiu? To můžete posoudit sami v rámci záznamu celé debaty.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram