< Zpět na všechny realizace

Revolution Ride využívá nový algoritmus od Spectody

Autor: Šárka ze Spectody, 13. 12. 2022

 

Revolution Ride je moderní spinningové studio, které nabízí neobyčejný zážitek z indoor cyclingu. Ten přináší díky energickým lekcím, profesionálním trenérům a také osvětlení z dílny Spectoda.

Atmosféra motivuje k dosažení lepších výsledků

V pražském spinningovém studiu Revolution Ride objevíte své lepší já. Lekce indoor cyclingu navrhují trenéři tak, aby účastníka motivovaly a inspirovaly. Jízda na kole probíhá v moderním prostoru a doprovází ji kreativní choreografie.

Chybět nesmí ani energická hudba. Právě na ni mělo reagovat nové osvětlení. Tereza Řehořová, zakladatelka studia, hledal/a takový systém, který by při změně písničky nebo tempa lekce střídal světelné efekty. Na pomoc přispěchala Spectoda.

Technologie posouvá lekce na vyšší úroveň

S algoritmem převádějící hudbu na světlo jsme měli zkušenosti, jelikož jsme ho vyvíjeli pro naši chytrou lampu NARU. Ten byl však pro potřeby Revolution Ride příliš jednoduchý. Přišli jsme proto s novou, komplexnější verzí, která zaznamenává strukturu dané skladby. V reálném čase vyhodnocuje BPM, počet čtvrťových not za minutu, tedy tempo písničky, a podle toho pak automaticky přepíná efekty.

Algoritmus je součástí webové aplikace, z níž instruktoři ovládají dvě dvoumetrové lampy. Chytré technologie doplnila tlačítka vyrobená na míru, která jsme instalovali na rotoped trenéra. S jejich pomocí může efekty měnit manuálně a náboj cvičení ještě umocnit.

Systém najde uplatnění i v dalších studiích

„Jsme rádi, že jsme s Revolution Ride mohli spolupracovat. Dalo nám to příležitost dále pracovat na algoritmu, který chceme rozvíjet. Hudba a světlo patří dohromady a my věříme, že spojení využije mnoho našich budoucích klientů,“ popisuje úspěch Anna Veselá, spoluzakladatelka Spectody.

Věříme, že systém nakopne atmosféru také v dalších studiích, na akcích všeho druhu nebo v klubech.

 

Vyzkoušejte si rytmickou jízdu na kole a zažijte lekci nabitou energií. Navštivte Revolution Ride v nákupním centru Arkády Pankrác. Pokud vás propojení světla a hudby zaujalo, přečtěte si také případovou studii o bubenické show Ritmo Factory.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram