< Zpět na všechny realizace

Strop v ROXY doplnilo dynamické osvětlení

Autor: Eliška ze Spectoda, 7. 1. 2023

Pomocí 240 metrů LED pásků jsme ze stropu v ROXY vytvořili unikátní světelnou konstrukci. Systém Spectoda umožnil rychlou instalaci a propojení s DMX pultem.

Strop, který opravdu žije

V pražském klubu ROXY toužili po světelné instalaci, která by je odlišila od konkurenčních podniků. Na základě předchozí spolupráce a projektech, které vždy sklidily velký úspěch, se ředitel Jaroslav Stanko opět obrátil na Spectodu. Jako zadání jsme dostali nainstalovat adresovatelné LED pásky do stropních kazet.

Pustili jsme se tak do tvorby jedinečného osvětlení, které každému koncertu nebo party dodá novou dynamiku.

„Spolupráce se Spectodou se nám opakovaně vyplácí. Každý náš nápad dokáží převést v realitu a instalace nám návštěvníci často chválí. Jsme moc spokojeni a těšíme se na další projekty,“ komentuje Jaroslav Stanko, ředitel klubu ROXY.

 

240 metrů LED pásků nainstalováno za týden

Nejdříve jsme otestovali a určili správný úhel, pod kterým by světla zářila co nejlépe. Následná realizace trvala týden, kdy jsme na strop rozmístili 240 metrů LED pásků a 4 Spectoda Controllers. 

Celou instalaci jsme propojili s DMX pultem, aby ji osvětlovač mohl pohodlně ovládat společně s reflektory. Lustr tak patří mezi ostatní světelná vybavení, které mohou kapely využívat při svých koncertech. Jedna z prvních skupin, jež strop využily v doprovodné light show, byla PHS.

„Byla to pro nás výzva, ale výsledek rozhodně překonal naše očekávání. Když jsme strop viděli poprvé v akci, byli jsme vyloženě nadšení,“ říká Anna Veselá, spoluzakladatelka Spectody.

Spectoda a ROXY jako dlouhodobí partneři

Světelný strop byl třetí velký projekt, na němž jsme v klubu pracovali. Jako první jsme oživili art deco stěnu, aby uměla přehrávat světelné animace. Druhou výzvou byla konstrukce stromu pro letní stage. Tu jsme celou navrhli i sestavili s kolegy z Next Zone.

„Roxy je pro nás partner, který je odvážný a rád prozkoumává možnosti, které nabízí nejmodernější technologie. Vážíme si jejich důvěry ve Spectodu, přestože se nejedná o řešení využívající DMX protokol, na nějž jsou v klubovém prostředí zvyklí,“ sdílí Anna Veselá.

Jakmile budete v Praze, zavítejte do klubu ROXY a užijte si strop naživo. Moc zážitek doporučujeme.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram