< Zpět na všechny realizace

Systém Spectoda vysvětluje, jak se filtruje Becherovka

Autor: Eliška ze Spectoda, 19. 10. 2022

Museum Becherovky

V Karlových Varech se Spectoda stala součástí muzea Becherovky. Část výstavy provází světelná instalace, která zobrazuje, jak se bylinný likér filtruje. Spolu s animací se spouští i synchronizovaný voice over.

Světelná Becherovka teče proudem

V karlovarském muzeu Becherovky si rádi hrají s interaktivními prvky. Tradiční prohlídku prokládají vůní koření, virtuální realitou a dalšími efekty. Jednou z novinek měla být i světelná animace, která by jako doprovod výkladu vysvětlovala proces filtrace.

Na základě doporučení od našeho zákazníka se agentura EverWhere při přípravě filtrační místnosti obrátila právě na Spectodu. Dostali jsme za úkol převést jejich představu v realitu – nainstalovat LED pásky a naprogramovat světla tak, aby připomínala proudící tekutinu v trubkách. 

Animace jede bezdrátově a synchronizovaně s výkladem

Instalace se skládá z 5 světelných obdélníků umístěných na 3 stěnách. Tyto boxy znázorňující kádě jsou propojené pomocí trubek – tedy LED pásků. Když vejdete do místnosti, postavíte se ke stolečku a pomocí tlačítka spustíte voice-over v preferovaném jazyce. Na výběr máte z češtiny, angličtiny, němčiny a ruštiny. Spolu s prezentací o procesu filtrace se začne automaticky přehrávat i animace. Podle výkladu se pak světlo postupně přelévá z jedné kádě do druhé.

instalace Becherovky

Systém Spectoda umožňuje, že LED pásky reagují synchronizovaně s namluveným komentářem, a to zcela bezdrátově. Nemusí být se startovacím tlačítkem propojeny kabelem, ani nepotřebují řídící jednotku – počítač nebo člověka, který by je ovládal.

„V druhé fázi instalace jsme s Annou byli ve Francii, proto jsme vyvinuli nástroj pro vzdálený servis, kterému dnes říkáme klientská sekce. Díky němu dokáží klienti sami aktualizovat firmware, nastavení a animace, i když instalace nemá vlastní ovládací aplikaci,“ objasňuje Matěj Suchánek, CTO Spectody.

Dodejte svému projektu život se Spectodou. Náš systém tančí v pražském klubu Roxy, spolu s Eiffelovkou osvětluje pouliční díla v Paříži a z tmavých garáží udělal dokonalý prostor pro inovační veletrh.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram