< Zpět na všechny příspěvky

Díky Matter může být Spectoda součástí Smart Home

Autor: Eliška ze Spectoda, 22. 11. 2022

Systém Matter řeší hlavní problém všech chytrých domácností – vzájemnou nekompatibilitu. Díky němu si teď můžete pořídit zařízení od různých firem, a ty ovládat z jednoho uživatelského prostředí. A brzy se k nim přidá i Spectoda.

Matter přináší revoluci ve světě chytrých technologií

Apple, Amazon a Google jsou tři velké společnosti, které mezi svými službami nabízí i chytrou domácnost. Člověk se ale musel rozhodnout pro jednu z nich a u každého nového zařízení si dát pozor, jestli podporuje právě jeho systém. To komplikovalo život nejen spotřebiteli, ale i firmám. Musely své chytré výrobky programovat pro každý systém zvlášť, anebo čelit nevýhodě na trhu a propagovat vlastní aplikace.

Matter tuto hlubokou propast řeší. Jedná se o nový standard pro Smart Home, který vznikl spoluprací výše zmíněných společností a mnoha dalších. Má sloužit k propojení všech chytrých zařízení nehledě na poskytovatele asistenta i výrobku. To vše za předpokladu, že dílčí firmy své produkty naučí komunikovat na bázi Matter a přidají je tak do tohoto vznikajícího jednotného ekosystému.

Verze 1.0 vyšla na trh 4. října 2022, nacházíme se tak opravdu na začátku technologické revoluce.

Propojení Matter a Spectody je už na dosah

Stejně jako další prodejci chytrých zařízení si uvědomuje, jak velké benefity nám kompatibilita s Matter přinese. Proto pracujeme na tom, aby s ním naše chytrá světla uměla komunikovat a díky tomu se propojila i se všemi poskytovateli Smart Home.

Naši zákazníci tak budou moct ovládat běžná nastavení jako jas, barvu, odložené vypnutí apod. pomocí preferovaného asistenta nebo mobilní aplikace.

Svět technologií je zase o kousek dál a my s ním. Už se nemůžeme dočkat, až do chytré domácnosti připojíme první lampu.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram