Poroučíme Světlu 
Vy můžete také

Jsme tým lidí s vášní pro inovace. Věříme, že nejmodernější technologie mohou přinést revoluci v mnoha odvětvích. My jsme si vybrali světlo.
Pojďme tvořit

Naše mise

Měníme způsob, jakým lidé pracují se světlem. Proto vyvíjíme Spectodu - nástroj, který zjednodušuje instalaci, šetří náklady na infrastrukturu a posouvá možnosti toho, co lze tvořit se světlem.

Jak to všechno začalo

01
08/2019
Matěj a Anna startují projekt Nyxies – interaktivní světelné boty pro tanečnice, kde vzniká první verze našeho FW.
02
04/2020
Oficiálně zakládáme firmu Light Seekers, s. r. o., která zaštiťuje veškeré budoucí projekty.
03
10/2020
Domlouváme první zakázku, kde uplatníme náš systém pro ovládání světla – nyní pod jménem Spectoda, tehdy Tangle. Veškerou pozornost a úsilí směřujeme do jeho vývoje.
04
10/2021
Vedoucí tým se už rozrostl na sedm členů a přesouvají výrobu, sklad i kancelář do dílny Next Zone v Praze na Smíchově.
05
01/2023
Z čistě vizuálních konceptů přesouváme naši expertízu také k bezdrátovému řízení světel v průmyslových a komerčních prostorech.

svítící střevíčky

Zakladatelům Spectody učarovalo světlo, i když původně v jiné formě. Prvním projektem Anny a Matěje byly v roce 2019 interaktivní svítící boty Nyxies. Hledali systém, který by umožnil botám reagovat na došlap a zároveň je synchronizoval. Žádné dostupné řešení na trhu se však neobešlo bez asistence počítače, a tak začali vyvíjet systém vlastní…
...
Během dvouletého vývoje se uplatnění Spectody rozrostlo daleko za hranice kultury. Nyní je naším cílem dát lidem nástroj, díky kterému mohou sami jednoduše pracovat se světlem. Systém tak už nyní proudí v uměleckých instalacích, nasvětluje interiéry nebo akce a nachází využití i v průmyslu.
Anna a Matěj

All-starS tým

Anna veselá
CEO & Co-founder
anna@spectoda.com
MATĚJ SUCHÁNEK
CTO & Co-founder
matej@spectoda.com

ZAUJALI JSME v médiích

Máte dotaz?

Neváhejte a napište nám!

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram