< Zpět na všechny realizace

Bubenická show Ritmo Factory je průkopníkem v Evropě

Autor: Šárka ze Spectody, 10. 10. 2022

 

Brněnské Ritmo Factory je vystoupení profesionálních bubeníků, které kombinuje hudbu, pohyb a světlo. Energii tradičnímu hudebnímu nástroji dodávají moderní technologie.

Rytmy Jižní Ameriky

Bubenickou show Ritmo Factory založil perkurista Jakub Škrha, který se během studia v Brazílii stal součástí nejslavnějšího karnevalu na světě – karnevalu v Riu de Janeiru, kde hrál v bubenickém orchestru se slavnými školami samby. Ritmo Factory se tak Jižní Amerikou inspiruje doteď.

 

Ve zlomovém bodě se kapela ocitla v období pandemie koronaviru. Jakub Škrha a Ester Švábková se totiž rozhodli situaci využít k vylepšení nástrojů a tím i celého vystoupení. Do té chvíle měli účinkující bubny potažené LED pásky, které uměly svítit pouze bíle. Jakub s Ester hledali cestu, jakou by je vyměnili za digitální RGB osvětlení, které by kromě změny barev dokázalo také reagovat na bubnování. S řešením přišla právě Spectoda.

 

Bubny a Spectoda

Do každého bubnu jsme nainstalovali speciální krabičku se Specoda Controllerem, který jsme doplnili o gyroskop a akcelerometr. Díky tomu dokáže zařízení vnímat otřesy jako příkaz k rozsvícení LED pásků. Kapela tak přes počítač spustí hudbu, ale už nepotřebuje člověka, aby světlo ovládal manuálně během celé show. Vše se totiž děje automaticky prostřednictvím kontroleru.

Srdcová záležitost

„Ritmo Factory byl první klient, u kterého jsme mohli ověřit myšlenku decentralizované sítě. Ukázala se jako funkční. Doteď nezapomenu na první vystoupení, byl to dechberoucí zážitek,“ komentuje Anna Veselá, zakladatelka Spectody.

 

Návštěvu světelné show Ritmo Factory vřele doporučujeme. Pusťte si krátkou ochutnávku na YouTube nebo si o kapele přečtěte více.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram