< Zpět na všechny realizace

Goboline se Spectodou zvyšují bezpečnost práce ve firmách

Autor: Šárka ze Spectody, 9. 12. 2022

 

Projekční systém Goboline je určen pro vizuální světelné značení ve skladech a továrních halách. Spectoda dělá řešení dostupnější a uživatelsky přívětivější.

Goboline šetří energii i provozní náklady

Projektory Goboline pro bezpečnostní značení využívají zdokonalený optický systém, který transformuje světlo ze zdroje LED do lineárního tvaru. Vzniká tak mnohem širší projekce, aniž by se změnila ostrost nebo jas. Potřebujete tak méně zařízení, díky čemuž klesá i spotřeba energie. Systém nachází uplatnění především v průmyslových provozech a logistice, kde například upozorňuje chodce na průjezd vysokozdvižného vozíku.

Od května 2022 se Goboline účastní druhého ročníku akceleračního programu pod prototypovou dílnou PrusaLab.

Spectoda zbavila systém kabelů

Aby se projektor rozsvítil, musí dostat signál od senzoru, který v hale zaznamenal pohyb vysokozdvižného vozíku. Díky našemu řešení nemusí být zařízení propojená kabely, což snižuje náklady a usnadňuje instalaci. Peníze ušetří jak firma, tak její klienti.

Pro Goboline vyvinula Spectoda speciální modul pro řídící jednotky, jenž u projektorů umožňuje bezdrátové ovládání i komunikaci. Kromě toho jsme vytvořili také aplikaci na míru, z níž klienti spravují veškerá svá zařízení – nastavují jejich chování nebo je párují do skupin.

Představa se potkala s realitou

„Když jsem systém od Spectody viděl poprvé, zaujalo mne, jak mezi sebou jednotlivá světla bezdrátově komunikují. Napadlo mne toto chytré řešení vyzkoušet na našich projektorech, a tak jsem oslovil Annu Veselou a Matěje Suchánka. Výsledkem spolupráce jsou malé bezdrátové moduly, díky kterým můžeme naše projektory snadno ovládat a programovat přes mobilní aplikaci. To nabízí další možnosti využití, především v logistice a při zvyšování efektivity průmyslových procesů. Musím přiznat, že výsledek předčil má původní očekávání, a vzhledem k potenciálu celého systému vidím, že jsme teprve na začátku,“ hodnotí spoluzakladatel Goboline Matyáš Kavan.

Zjistěte o Goboline více. Pořiďte systém do své firmy a zvyšte bezpečnost na pracovišti.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram