< Zpět na všechny realizace

3D tiskárna české výroby nabízí vylepšené funkce díky Spectodě

Autor: Eliška ze Spectoda, 13. 4. 2023

Print with Smile

Print with Smile využívá ve své tiskárně PWS400K technologii Spectoda. Firma se zabývá především prodejem kvalitních filamentů pro 3D tisk, nově přináší na trh i vlastní tiskárnu PWS400K s doplňkovými RGB LED pásky. Náš systém umožňuje ze světel vytvořit notifikační prvek.

Chytrý 3D tisk, který dělá svět barevnější

Společnost Print with Smile se od roku 2012 věnuje prodeji kvalitního materiálu pro 3D tisk. Tiskárny jako takové využívali jen pro testování, aby mohli reagovat na dotazy zákazníků, a pro tyto účely chtěli pořídit tiskárnu české výroby 400K. Doručení však trvalo příliš dlouho, a tak se rozhodli využít příležitosti na trhu. Odkoupili výrobu a stali se samotnými dodavateli.

„Chtěli jsme tiskárnu posunout o úroveň dál, a to v duchu našeho motta ‚s námi je svět barevnější‘. Vylepšili jsme ji proto o RGB LED osvětlení, které mělo fungovat nejen jako dekorační osvětlení, ale i jako notifikace. Světlo by tak hlásilo poruchu, nedostatek filamentu, komunikaci s řídící jednotkou Orange Pi, ukazovalo by stav tisku apod. Potřebovali jsme také, aby uživatel mohl světla spravovat a volit své preferované barevné kombinace z prostředí Fluid/Mainsail nebo Karmen,“ popisuje představu Eva Neumannová z PWS.

Print with Smile 2

Tiskárna samotná má kromě světla mnoho dalších výhod, díky kterým se odlišuje od konkurence. Zkracuje tiskové časy průměrně o 30 %, což snižuje náklady na energie a zvyšuje produkce 3D tištěných modelů. Umožňuje ovládání pomocí vzdálené správy a to jak uvnitř domácí sítě (Fluid, Mainsail), tak i vzdáleně přes předinstalovaný plugin do cloudové služby Karmen. Detekuje chyby a zasílá chybové hlášení podle nastavení uživatele, takže už nikdy nepřijdete k podložce plné „špaget“.

Od 1. 4. 2023 si tiskárnu můžete koupit na jejich e-shopu.

Spectoda zajišťuje komunikaci se světly

Spectoda umožnila tento nápad zrealizovat po technické stránce. Její hlavní role spočívala ve zprostředkování komunikace mezi světly a programovacím softwarem. Dodává tedy LED pásky a především své mikrokontrolery, které zajišťují propojení osvětlení se systémem třetí strany – Karmen, Fluid nebo Mainsail.

Světlo v tiskárně od Print with Smile ve výsledku signalizuje, z kolika procent je tisk hotový nebo že v procesu nastala chyba. Zároveň může udělat váš výrobní prostor nebo domov barevnějším, přičemž veškerá správa probíhá na dálku.

„Jsme rádi za tuto spolupráci, protože právě jeden z našich cílů je možnost implementace Spectoda technologie do produktů a zprostředkování komunikace světel s třetí stranou. A to jak v klasickém, tak v kreativním průmyslu. Doufáme, že klientů jako Print with Smile bude přibývat,“ sdílí Anna Veselá, spoluzakladatelka Spectody.

Nejedná se o první propojení 3D tiskáren a Spectody. Podívejte se i na naši práci na EXPU v Dubaji, kde jsme rozsvítili farmu z dílny Prusa Research.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram