< Zpět na všechny příspěvky

Poznejte Spectoda App v novém kabátě: připravujeme pro vás lepší uživatelské rozhraní

Autor: Eliška ze Spectoda, 7. 6. 2023

Před pár týdny jsme v Spectodě otevřeli novou kapitolu naší cesty: Uvedli jsme do beta testování Spectoda App, staré uživatelské rozhraní v kompletně novém kabátě. Poté, co jsme prošli několika týdny plnými hodnocení, testování a zlepšování, je čas podělit se o první vlaštovky.

Nové, vylepšené a univerzální ovládání světla

Spectoda App představuje naše nejnovější uživatelské rozhraní pro ovládání našich světelných technologií. Aktuálně je k dispozici první beta verze v naší nativní aplikaci Spectoda Connect, dostupné pro Android i iOS. Tato verze podporuje tlumení světla a změnu CCT (Correlated Color Temperature). Brzy plánujeme dodat také rozhraní pro RGB a RGBW LED pásky i podporu pro senzory.

 

Jako u každé nové technologie jsme narazili na několik výzev. Na základě zpětné vazby od uživatelů a našeho vlastního testování a ladění jsme provedli řadu vylepšení a oprav, abychom zajistili, že naše platforma byla co nejstabilnější a nejspolehlivější. V porovnání s historickými uživatelskými rozhraními jsme tak bylo naším hlavním cílem zjednodušení orientace v aplikaci a kompletní redesign

S růstem Spectody přinášíme změny ve vývoji

Vzhledem k růstu ekosystému Spectoda a konstantnímu přidávání nových funkcí jako reakce na senzory, chytré vypínače, zpracování dat o svítivosti apod. jsme cítili, že bylo načase.

„Přechod k univerzální robustní aplikaci byl logický krok jak z technologických, tak z businessových důvodů. Snáze zařídíme údržbu a zároveň zjednodušíme řízení pro všechny uživatele, kteří mají implementované řešení od Spectody. Spoustu času jsme strávili na optimalizaci UX. Snažíme se, aby se v aplikaci uživatelé orientovali dobře, intuitivně a rychle. Záleželo nám proto na tom, abychom minimalizovali počet kliků bez omezení funkcí,“ vysvětluje Matěj Suchánek, Co-founder & CTO Spectoda.

Spectoda App, přestože je stále v beta verzi, je již plně dostupná prostřednictvím nativního rozhraní Spectoda Connect a můžete si ji stáhnout (App Store, Google Play) a začít s ní pracovat.

Jsme na cestě k vytvoření něčeho skutečně unikátního – technologie, která umožní každému ovládat světlo tak, jak chce. Ale nejen to, chceme také vytvořit komunitu lidí, kteří sdílí naši vášeň pro světlo a technologii. Pokud se chcete přidat a sledovat náš pokrok, připojte se k nám na našem Discord serveru, kde pravidelně sdílíme aktualizace a novinky ze světa řízení světel a našeho vývoje.

 

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram