< Zpět na všechny příspěvky

Spectoda se představila po boku hardwarových startupů na pražském Maker Faire

Autor: Anna Veselá, 27. 9. 2022

Maker Faire
Source: PrusaLab

V rámci 5. ročníku pražského Maker Faire jsme prezentovali náš systém Spectoda, včetně lampy NARA Alpha a nově připravovaného produktu do chytré domácnosti. Během víkendové akce se nám podařilo osobně sdílet naše vize a služby více než 500 návštěvníkům. 

Festival Maker Faire se konal ve dnech 17. a 18. září netradičně v areálu Holešovické Tržnice. Svou práci přijelo představit více než 130 vystavovatelů z různých koutů republiky. 

My jsme si pro návštěvníky připravili interaktivní světelnou instalaci uvnitř zatemněného stanu, kde si vyzkoušeli ovládání lamp NARA pomocí mobilní aplikace nebo zvuků.  Pro zájemce jsme přichystali soutěž o nejnovější produkt z divize NARA, který se chystáme uvést na trh v říjnu 2022.  

Spectoda na Maker Faire
Source: PrusaLab

„Maker Faire je akce, které jsem byl součástí ještě před založením Spectody. Proto má pro mě veletrh speciální hodnotu. Letos se nám znovu podařilo validovat zájem o naše služby i systém jako takový. Právě komunitě makerů může Spectoda v budoucnu významně ulehčit práci se světlem, proto nás udržovaná spolupráce stále těší,“ říká o akci Matěj Suchánek, CTO Spectody. 

Naše instalace byla součástí Hardware start-up zóny pod hlavičkou PrusaLab. Kromě Spectody se v ní představily také následující projekty:

  • Goboline – inovativní chytrý systém lineárních světelných projektorů;
  • Posedla – 3D tištěná cyklistická sedátka na míru;
  • FlockLock – chytré známky pro skot;
  • Fluidum – kinetická umělecká instalace ze zrcadel od Petra Vacka;
  • Forest Bit – modulární hydroponické farmy pro pěstování rostlin;
  • MyCello – první 3D tištěná elektronická violoncella;
  • Rowingo – revoluční veslařský trenažér.

Těšíme se, až se s milovníky technologií potkáme příště – na Maker Faire v Brně 23. a 24. října 2022. Ať to svítí!

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram