< Zpět na všechny realizace

Světelný design v Lucerna Cafe Bar kombinuje tradici a moderní technologii

Autor: Eliška ze Spectoda, 8. 1. 2024

Spectoda opět nastavuje nové standardy v oblasti řízení světel, tentokrát v čerstvě otevřeném Lucerna Cafe Bar ve Vodičkově ulici v Praze. Tento projekt je dokonalou ukázkou toho, jak může inovativní technologie transformovat komerční prostor a z osvětlení udělat požitek.

Lucerna Cafe Bar: Nová perla v srdci města

Dne 15. listopadu se v Praze na Vodičkově ulici otevřel nový Lucerna Cafe Bar, rozšiřující rodinu Lucerna Music Baru a Hospody Lucerna. Tento unikátní prostor, který slouží jako denní kavárna a večerní bar, nabízí návštěvníkům nejen skvělé gastronomické zážitky, ale i vizuální pochoutku díky svému jedinečnému designu a atmosféře.

Unikátní design vznikl spojením starého a nového

Za návrhem interiéru stojí Max Koreis a Roman Mareš z ateliéru 2takt. Hlavním prvkem jsou kovotlačená světla na hranici možné velikosti, vyrobená tradiční cestou. Osvětlení je propojeno s řídícím systém od Spectody, což poskytuje jednoduché a efektivní ovládání. Grafický design prostoru navrhlo Studio Najbrt tak, že navazuje na vizuální identitu Lucerna Music Baru.

“Při návrhu Lucerna Cafe Baru jsme se zaměřili i na podsvícení našeho unikátního baru, který vychází z historického motivu Lucerny. Ve spojení se Spectodou se nám podařilo do prostoru zapracovat dostat i moderní LED osvětlení, včetně řízení,” popisuje Max Koreis, spoluautor návrhu interiéru. 

 

Veškeré osvětlení se ovládá jednoduše, prakticky a efektivně

Spectoda byla pověřena dodáním kompletního řízení svítidel v prostoru. Náš řídící systém se tak stal jednotícím prvkem v prostoru s různorodým osvětlením. Zajišťovali jsme jak stmívání více než 70 uměleckých lustrů ve tvaru trumpet, tak i LED panely umístěné v baru, které tlumeně září skryté pod umělecky perforovaným plechem.

Naše řešení umožňuje personalizované ovládání osvětlení prostřednictvím mobilní aplikace. Různí uživatelé tak mají odlišná práva pro ovládání. Správci mohou nastavovat nové animace a scény, zatímco obsluha má práva pouze na přepínání scén v průběhu dne.

Jsme hrdí, že se náš systém stal klíčovou součástí tohoto jedinečného prostoru na prestižním místě. Celá spolupráce proběhla hladce a rychle, což je důkazem našeho závazku k inovacím a vynikajícímu zákaznickému servisu. 

Věříme, že se Lucerna Cafe Bar stane oblíbeným místem mnoha návštěvníků, a těší nás, že si i díky nám vychutnají nezapomenutelnou světelnou atmosféru.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram