< Zpět na všechny příspěvky

5 důvodů, proč je bezdrátové řízení světel budoucnost

Autor: Eliška ze Spectoda, 17. 8. 2023

Věříme, že přechod k bezdrátovému řízení světla je nevyhnutelný. A to hned z několika důvodů: šetří energii, nabízí větší flexibilitu v ovládání, snadno se instaluje ad.

1. Šetření energie 

Bezdrátové osvětlení často využívá pokročilé technologie, jako jsou energeticky úsporné LED světla a inteligentní senzory. Tyto prvky přispívají k efektivnímu využití energie a umožňují přizpůsobení světelných scén podle aktuálních podmínek. Osvětlení se může například automaticky přizpůsobovat hladině přirozeného světla v místnosti a neustále ho vyrovnávat. To vede ke snížení spotřeby energie a přináší úspory na dlouhodobé bázi.

>>> Zjistěte více o tom, jak řízení světla šetří energii.

2. Stabilní a spolehlivá síť

Lidé se obvykle bojí, že bezdrátová technologie je nespolehlivá. Pokud však dojde k chybě v bezdrátové síti a využíváte decentralizovanou mesh síť, tak jako Spectoda, závada jednoho prvku neznamená problém v celé síti. Každé jednotlivé světlo se rovnoměrně podílí na výpočetním výkonu sítě, díky čemuž jsou na sobě nezávislá. Tzn. pokud nastane závada na jednom, neohrožuje to funkčnost žádného jiného světla v okolí.

3. Jednoduchá infrastruktura a redukce materiálu

Díky technologii bezdrátového přenosu signálu není nutné vést kabely od světel k rozvaděči a pro dosažení synchronizace nemusíte propojovat světla mezi sebou. Pokud tedy chcete světla napojit na senzory nebo je ovládat ve skupinách, zredukujete kabely, rozvaděče, konektory a izolační materiál. 

To se hodí hlavně v případě již existujících elektroinstalací, při jejichž tvorbě se s řízením nepočítalo. Lehce systém implementujete do již nainstalovaných světel, aniž by k tomu byly potřeba nové rozvody.

S chytrým systémem se také vyhnete centrální jednotce jako počítač, která by musela zpracovávat informace ze senzorů. Například se Spectodou světla komunikují se senzory napřímo a dokáží si předávat informace mezi sebou.

4. Flexibilita ovládání

Možnost dálkového ovládání a programování přináší vysokou míru flexibility. Uživatelé mohou snadno zapínat/vypínat, regulovat intenzitu, tvořit skupiny, v případě RGBW LED pásků měnit barevné efekty nebo vytvářet scény podle svých preferencí, a to přímo z mobilního zařízení nebo počítače. Tímto způsobem lze naladit potřebnou atmosféru nebo nastavit podmínky pro práci ve vnitřních i venkovních prostorách.

V případě Spectody klienti využívají především aplikaci Spectoda App, která je zdarma dostupná pro širokou veřejnost na App Store a Google Play. Pro komplexní a pokročilejší funkce vyvíjíme Spectoda Studio. V něm můžete přenastavovat a mapovat samotnou síť nebo vytvořit světelnou show.

5. Aktualizace a opravy na dálku

Bezdrátový řídící systém jako Spectoda umožňuje na dálku programovat a přidávat tak nové zabezpečovací prvky, softwarové funkce a další rozšíření do celé flotily nainstalovaných zařízení najednou. Takhle můžete jít s dobou a neustálou, rychlou evolucí. Rychleji reagujete na skutečné potřeby a zejména prodlužujete životnost zařízení. 

S využitím bezdrátového osvětlení lze dosáhnout inovativního designu, energetické efektivity a lepšího uživatelského zážitku ve světě osvětlení. Buďte také součástí této nevyhnutelné revoluce.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram