< Zpět na všechny realizace

Spectoda rozsvítila prezidentskou debatu

Autor: Šárka ze Spectody, 10. 1. 2023

Ve čtvrtek 1. prosince 2022 proběhla v Next Zone na Smíchově prezidentská debata, kterou pořádal spolek Zavolíme! Spectoda pomohla s přípravou light designu a světelných efektů.

Jako v televizi

Pozvání do předvolební debaty přijalo 5 z 9 kandidátů na prezidenta – Danuše Nerudová, Petr Pavel, Pavel Fisher, Marek Hilšer a Josef Středula.

Jednalo se přitom o projekt se vzdělávacím podtextem. Na jeho organizaci se podíleli převážně studenti pracující pod záštitou spolku Zavolíme! a online přenos sledovaly prostřednictvím YouTube na více než 130 středních školách napříč celou Českou republikou. Záměr zvýšit zájem mladých lidí o veřejné dění podpořili mj. ředitelé a pedagogové, kteří vysílání debaty ve třídách umožnili. Do spolupráce se zapojily také studentské iniciativy a mládežnické parlamenty.

Akce se uskutečnila v Next Zone, kde nás najdete i v běžném provozu. Zadání pro náš tým znělo jednoduše – ať to vypadá jako v televizi.

Chytré pulty a světelná časomíra

Společně s kolegy z Next Zone jsme vyrobili speciální řečnické pultíky. Ty svítily ve chvíli, kdy mluvil daný kandidát. Doplnili jsme je o bezdrátové tyče SpectaSticks, jež tentokrát posloužily jako časomíra. Pomocí světla znázorňovaly čas, který řečníkovi zbýval do konce odpovědi.

Atmosféru debaty umocnilo také osvětlení event space poháněné systémem Spectoda. 50 metrů adresovatelných LED pásků jsme instalovali minulý rok na podzim.

V rukou studentů

Akci ve svém volném čase připravili středoškolští a vysokoškolští studenti, kteří se sdružili ve spolcích Zavolíme! a Politika nejen pro mladé. Postarali se jak o celkovou koordinaci, tak propagaci, grafickou stránku projektu, živý přenos nebo o catering.

„Práce na takových projektech je jako za odměnu. Děkuji organizačnímu týmu za skvěle odvedenou práci a důvěru v naši technologii. Těším se na další společné příležitosti,“ okomentovala výsledek na svém profilu na LinkedIn Anna Veselá, CEO a spoluzakladatelka Spectody.

Podařilo se nám dostát přání pořadatelů a vytvořit osvětlení jako z televize? Zhodnoťte sami a podívejte se na záznam z debaty na YouTube.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram