< Zpět na všechny realizace

V bratislavském Grão svítí lustr z odpadní hadice. Barvy mu dodává systém Spectoda

Autor: Eliška ze Spectoda, 30. 5. 2022
Autor: Sarah Weiss

 

V kavárně Grão ve slovenském hlavním městě jsme místo lustru nainstalovali 15 metrů dlouhou odpadní hadici, přidali chytré profily a podsvítili police za barem. Všechny části osvětlení jsou přitom napojené na náš ovládací systém Spectoda. Atmosféru v celém podniku tak majitelé řídí pohodlně z aplikace přizpůsobené podniku na míru.

Výzdoba, se kterou si člověk může hrát

Tomáš Chalupa spolu s bratrem otevřel v Bratislavě podnik, kde si člověk pochutná na skořicovém šneku pečeném podle severských tradic. Kromě zákusků si ale majitelé hodlali vyhrát s celkovým designem a vytvořit výjimečnou atmosféru. 

 

Jedním ze zajímavých prvků měl být i 15 metrů dlouhý lustr z odpadní hadice. Jako světelný zdroj chtěli instalovat adresovatelné LED pásky, které by navíc ovládali z mobilního telefonu. Konstrukce navržená architektem tak čekala, až jí někdo vdechne život.

 

„Keď sme sedeli s architektom ohladom priestoru, jedna z priorít bolo svetlo a osvetlenie. Atmosféra sa dá vytvoriť dobrým plánom, kvalitnymi materiálmi, ale hlavne dobrým a správne použitým svetlom. Preto sme si dali záležať na tom aby svetlo bolo ledkové a programovatelné, aby sme za každých okolností a situácií vedeli doladiť, alebo nastaviť atmosféru v Grão. A to presne sme od Spectody dostali,“ sdílí Tomáš Chalupa.

 

Grão
Autor: Barbara Koll

Domluveno, vymyšleno a nainstalováno za tři týdny

Klient měl jasnou představu a sháněl někoho, kdo ji zrealizuje. Dostal doporučení od naší zákaznice, která si vypůjčila SpectaSticks pro umělecké focení. Poté stačil jeden telefonát, schůzka a do dvou dnů jsme domluvili podmínky spolupráce. Za tři týdny jsme jeli instalovat do Bratislavy. Samotná práce v kavárně nám zabrala jeden intenzivní den.

Hadice v hadici a jeden systém, který vládne všem

„Museli jsme vymyslet provedení tak, aby skrz lustr nešlo rozpoznat LED pásky. Do konstrukce jsme proto vložili ještě jednu hadici, která je nastříkaná na bílo a slouží jako improvizovaný difuzor,“ popisuje Matěj Suchánek, spoluzakladatel Spectody.

 

U lustru to však zdaleka nezůstalo. Kromě světelné hadice, která se vine kavárnou, jsme dodali tři chytré profily a podsvítili poličky za barem. 

 

Grão
Autor: Sarah Weiss

 

Všechna tato světla lze ovládat pomocí aplikace, a to samostatně i synchronizovaně. Lehce tak promění atmosféru prostoru a přizpůsobí ji různým potřebám – ať už oslavě, klidnému jarnímu večeru nebo úklidu.

 

Aplikaci jsme vytvořili přímo pro zákazníka na míru. Její design jsme sladili do šedo-fialového motivu podle barev podniku.

 

Grão
Autor: Sarah Weiss

Rozsviťte s námi vaše projekty

Ať už vás napadá konkrétní představa, nebo vás jen láká možnost spolupráce, neváhejte a napište nám. Rádi se potkáme na kávě a pobavíme se o vašich nápadech.

 

Grão není jediný prostor, kde už to svítí. Mrkněte také na Bistro & Bar Koule, farmu 3D tiskáren nebo na shrnutí všeho, co umíme.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram