< Zpět na všechny realizace

Konstrukce stromu osvětluje letní stage v klubu Roxy

Autor: Šárka ze Spectody, 7. 8. 2022

 

Pódium v pražském tanečním klubu Roxy od léta osvětluje 400 metrů LED pásků. Pokryly konstrukci velkého stromu, který vytvořil tým Spectoda. Instalaci si můžete užít až do poloviny září.

Druhé kolo spolupráce

V květnu 2022 měla v Roxy premiéru světelná stěna, o které jsme psali  v poslední případové studii. Výsledek sklidil velký úspěch, a tak nás Roxy s firmou Shameless, jež přišla s návrhem osvětlení ve tvaru stromu, oslovily. Na základě specifikace zadání, které obsahovalo kromě light designu i konstrukční práce, jsme se rozhodli ke spolupráci přizvat kolegy z Next Zone. Ti vymysleli, jaký materiál použít a jak postupovat při sestavování konstrukce.

32 kontrolérů v jedné instalaci

Světelný strom tvořily desítky trojúhelníků a hvězd, které jsme sestavili z 250 m dřevěných latí pokrytých 400 m LED pásků. Na projektu pracoval 14členný tým zaměstnanců Spectody a Next Zone.

 

„Zakázka pro nás představovala nejen technickou, ale i časovou výzvu. Jsem rád, že mám kolem sebe lidi, na které se mohu spolehnout. Jedině díky tomu jsme instalaci dokončili i v poměrně blízkém termínu,‟ říká Patrik Seidl, COO Next Zone.

 

 

Ovládání schované za DMX pulty

V Roxy osvětlovači běžně používají DMX pulty, které se však nehodí pro kontrolu velkého množství samostatných diod. Aby mohli světlo živě modifikovat do hudby a využít potenciál celé instalace, propojili jsme DMX se Spectodou. Ta signály putující z pultů proměňuje v animace a efekty. Přestože infrastruktura působí složitě, usnadňuje využití místní elektroniky její ovládání a snižuje náklady.

 

Připomeňte si, jak jsme v Roxy vdechli nový život světelné stěně. Ta dříve uměla zářit jen červeně, nyní hraje všemi barvami. Přemýšlíte, jak nakopnout atmosféru ve vlastním podniku? Rozsviťte ho se Spectodou. Kontaktujte nás e-mailem nebo na telefonním čísle +420 733 585 225.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram