< Zpět na všechny realizace

V klubu Roxy tančí i světelná stěna. Spectoda jí vdechla dynamiku a barvy

Autor: Eliška ze Spectoda, 6. 8. 2022

V pražském tanečním klubu Roxy jsme spojili světelné umění s art deco architekturou. Stěna, která uměla zářit jen červeně, nyní hraje barvami a animacemi. První úspěch sklidila na koncertu ukrajinské kapely, kdy se proměnila v její národní vlajku.

Art deco ožilo technologií 21. století

V Roxy dominuje architektura ve stylu art-deco. Umělecké prvky zde navozují atmosféru prvorepublikového kina, kde to žije moderní hudbou a divokým tancem. 

Jedním z těchto designových kousků je i výrazná světelná stěna, do nedávna pouze červená. Majitelé klubu jí ale chtěli vdechnout nový život a využít její potenciál naplno. Potřebovali do ní instalovat LED pásky, díky kterým by přehrávala barevné scény. Zároveň však animace nesměly zastínit tvar art-deco prvků.

Řešení našli v systému Spectoda – propojili jsme tak dnešní technologii se stylem minulého století.

Úzký prostor nás donutil improvizovat

„Hlavní výzvou bylo vymyslet, jak světelné profily nainstalujeme za stěnu, když za ní byla pouze úzká štěrbina. Protože se tam nikdo neprotáhne, vymysleli jsme alternativu. Zvolili jsme tři metry dlouhé profily, které jsme vrchem zastrčili a uchytili pomocí 3D tištěných chňapek,“ popisuje Matěj Suchánek, spoluzakladatel Spectody.

Plocha stěny se skládá z  trojúhelníkových kazet – jednotlivé profily osvětlují střed každé kazety, a tak design zvýrazňují. 

Dohromady jsme použili 90 metrů LED pásků a 8 Spectoda Controllers. Stejně jako pro kavárnu Grão nebo Bistro & Bar Koule jsme pro klub Roxy vytvořili aplikaci na míru, z níž lze ovládat jas, barvy i efekty.

V klubu vlála ukrajinská vlajka

Křest stěna zažila 19. května při koncertu ukrajinského zpěváka Ivana Dorna. Jeho vystoupení, které bylo součástí série #playforUkraine, získalo výjimečnou atmosféru, když se stěna v pozadí proměnila ve světelnou vlajku vlající ve větru.

„Akce se náramně povedla. Nadšeně jsem sledovala, jak se téměř každý příchozí se stěnou fotil,“ říká Anna Veselá, CEO Spectody.

Roxy Ukrajina

Podívejte se na naše další světelné instalace –  lustr z odpadní hadice nebo farmu 3D tiskáren. Vdechněte život a barvy i svému projektu. Ozvěte se nám nebo se zastavte v Next Zone v Praze a společně vymyslíme, jak ho rozsvítit.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram