< Zpět na všechny realizace

Spectoda přináší světlo do výstavy Pavla Šťastného "With pleasure"

Autor: Eliška ze Spectoda, 15. 4. 2023

Pro firmy vytvářející zážitky na pomezí umění a technologie, jako je Spectoda, práce s talentovanými umělci znamená stále nové a vzrušující příležitosti. Aktuálně jsme měli možnost spolupracovat na výstavě Pavla Šťastného s názvem "With pleasure", která probíhá od 6. do 27. dubna 2023. Akce kromě umění oslavuje také mezinárodní kulturní spolupráci a 15leté partnerství mezi městem Bayreuth a Prahou 6.

Český výtvarný umělec ztvárňuje dílo Richarda Wagnera

Pavel Šťastný je respektovaný český výtvarník s bohatou kariérou. K příležitosti výstavy With pleasure na radnici v Bayreuthu představuje impozantní venkovní sochu inspirovanou dílem skladatele Richarda Wagnera

Pavel Šťastný a W

Malba zobrazuje barvy tónů a je zachycena na českém materiálu PackWall, deskách z recyklovaných nápojových kartonů. Kruh symbolizuje Der Ring des Nibelunge a hlavní prvek – velké „W“ – stojí jak pro …wie Wagner, tak název výstavy... With pleasure

Právě toto „W“ vyžadovalo inovativní konstrukci, kterou zajistili kolegové v Next Zone, a především promyšlený přístup k osvětlení.

Socha září díky Spectoda technologii

Když padla otázka nasvětlení, přišla na řadu naše odbornost. Spectoda, specializující se na technologii pro řízení světla, vytvořila pro sochu osvětlení na míru. Umocňuje tak její vizuální působivost a zvýrazňuje architektonické detaily. Použitím digitálních LED pásků a jemných dynamických animací jsme dosáhli nevšedního efektu, který přitahuje pozornost návštěvníků, zejména během večerních hodin.

Pavel Šťastný, With Pleasure

„Neustále hledáme nové a inovativní způsoby, jak rozšířit hranice toho, co je možné tvořit s osvětlením a technologiemi, které nabízíme. Účast na výstavě With pleasure potvrzuje naše odhodlání přinášet výjimečné zážitky, které spojují umění, technologii a mezinárodní spolupráci, sdílí Anna Veselá, CEO Spectody.

Spolupráce s Pavlem Šťastným na výstavě With pleasure je už jedním z mnoha úspěšných partnerství mezi Spectodou a umělci různých oborů. Jsme pyšní na to, že můžeme podpořit jejich díla a přinést do světa umění nový rozměr prostřednictvím naší technologie. 

Přečtěte si o našem dalším zahraničním projektu, tentokrát realizovaném v Paříži. Zde jsme rozsvítili expozici pouličních děl na plotě velvyslanectví České republiky. 

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram