< Zpět na všechny realizace

Osvětlení, které tančí s hudbou: Nová světelná instalace v klubu U Bukanýra

Autor: Eliška ze Spectoda, 28. 10. 2023

Klub U Bukanýra je oblíbeným místem pražského nočního života, kde se návštěvníci mohou těšit na kvalitní hudbu a úchvatný výhled na Vltavu. Tento „boat club“ kotví na řece poblíž ulice Revoluční a je známý svým unikátním prostředím. Během celkové rekonstrukce se rozhodli povýšit vizuální zážitek na novou úroveň. Jak? Doplnili do prostor designové klubové osvětlení s řízením od Spectody.

Od konceptu k realizaci

Manažer klubu, Bohdan Kločurek, nás oslovil s již připraveným projektem a jasnou vizí. Naším úkolem bylo ho převést do reality. Vybrali právě Spectodu na základě doporučení od klubu Roxy, kde naše práce již v minulosti sklidila úspěch. 

Celý strop lodi byl tak podle zadání proměněn v oslnivou světelnou show pomocí 86 metrů LED pásků uspořádaných do pravidelné mřížky.

>>> Podívejte se, jak jsme proměnili strop také v klubu Roxy.

Technologie, která vytváří ze světla zážitek

Na instalaci bylo použito celkem 86 metrů digitálních LED pásků, které řídí naše Spectoda Controllery Hobby. Jelikož mají kontrolery stejnou šířku jako LED pásky, tak jsme je dokázali perfektně ukrýt v profilech. Celý projekt byl dokončen během jednoho týdne.

Největší výzvou pro nás bylo přesně splnit představy a očekávání klienta. A to především u programování animací, které musí působit co nejvíc náhodně a organicky. A výsledek? Klub U Bukanýra nyní nabízí vizuální zážitek, který je stejně vzrušující jako hudební lineup.

 

Světlo dokonale ladí s hudbou

K ovládání světelné instalace slouží novinka v našem produktovém portfoliu, tzv. Music Tab, jež je součástí softwarového rozhraní Spectoda Studio. DJ má možnost v reálném čase měnit animace a spouštět speciální světelné efekty, včetně stroboskopu. Nejlepší na tom všem je, že aplikace automaticky rozpozná BPM a změny v hudbě, což znamená, že světla skutečně reagují na to, co DJ zrovna hraje.

Naše filozofie v Spectodě je jasná: světlo má být automatizované, inteligentní a přizpůsobovat se svému okolí. Ačkoliv jsme hrdí na naši práci v oblasti digitálních RGB LED pásků, naše mise je daleko širší. 

Usilujeme o vytváření osvětlení, které mění prostory, od administrativních budov po průmyslová zařízení, aby byly nejen účelné, ale také energeticky úsporné a vizuálně působivé.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram