< Zpět na všechny příspěvky

Reference

Autor: spectoda, 12. 9. 2022

Prusa Research

Prusa Research, jeden z největších světových výrobců 3D tiskáren představil na výstavě EXPO 2020 v Dubaji novou, automatizovanou tiskovou farmu. Kromě 34 tiskáren s CoreXY konstrukcí je jejich součástí také systém Spectoda. Jeho úkolem je za pomoci LED pásků symbolizovat každý výrobní krok – od výběru tiskárny, až po dokončení tisku a sklizení výsledného výrobku. 

Více o roli Spectody v 3D tiskové farmě

Brokis

Společnosti Brokis pomáháme s vývojem nového, dynamického světelného produktu. Spolupracujeme také na interaktivním řešení pro prezentaci designových svítidel na světových výstavách a veletrzích.

EventArena

S EventArenou jsme se podíleli na organizaci několika akcí. Naším úkolem bylo poskytnout speciální osvětlení a vytvořit výjimečnou atmosféru. Spolupracovali jsme takto při přípravě inovačního veletrhu ČSOB, který sklidil velký úspěch.

ČSOB

S bankou ČSOB udržujeme už dlouhodobou spolupráci, kterou odstartovalo dodání light designu a výroba rekvizit pro inovační veletrh Inno Fair. Spolupráci brzy rozšíříme i v rámci pilotního projektu do několika poboček ČSOB.

Přečtěte si, jak 300 metrů LED pásků rozsvítilo inovační veletrh

ROXY

Pomocí systému Spectoda jsme dodali barvy, život a dynamiku stěně v pražském klubu Roxy.

Zjistěte více o tom, jak v Roxy tančí světelná stěna

V rámci druhého projektu jsme propojili Spectodu s již zabudovaným systémem DMX, aby byla instalace ovladatelná z osvětlovačské konstrukce. Na dalších projektech pracujeme.

Konstrukce stromu osvětluje letní stage v klubu Roxy

Divadlo Archa

Během roku 2021 zazářily Specta Sticks několikrát v představení Vektroskop pořádaném v Divadle Archa. Tímto způsobem jsme si na vlastní kůži vyzkoušeli práci v uměleckém prostředí a zjistili, jaká kouzla dosud skrývala improvizace v kombinaci s digitálními prvky. Kromě našich světelných tyčí se do vystoupení zapojila i kinetická socha Reflexe, lasery nebo například robotická ruka brnkající na piano.

Specta Sticks i na vaší akci

Miss Czech Republic

Jedním z pravidelných zákazníků, který využívá naše přenosné světelné tyče Specta Sticks na svých akcích, je organizační tým Miss Czech Republic. Specta Sticks si je možné pronajmout nebo nechat na míru vyrobit. Jejich součástí jsou dobíjecí baterie a mobilní aplikace pro snadné ovládání.

Training lights

S Martinem Kopem, Dominikem Stasiowski, Markem Šulcem a jejich firmou Training lights spolupracujeme již od samého začátku. Při vývoji produktu, tedy tréninkových světel pro sportovce, jsme chtěli vyhovět požadavkům na takové zařízení – bezdrátovému připojení a komunikaci skrze mobilní aplikaci. Více o tomto záměru se dozvíte v článku na našem blogu.

Osud nám přihrál Spectodu přímo do ruky, říká Dominik Stasiowski

Sans Souci

Pro společnost Sans Souci jsme dodali ovládací systém pro lustr vyrobený na míru. Osvětlení je pak schopno reagovat na nejrůznější podněty ze svého okolí, například převádět hru na piano na světelné efekty, a přizpůsobit tak dynamiku instalace dané situaci. Součástí dodávky bylo také na míru vyvinuté uživatelské prostředí pro přepínání animací.

Co vytvoříme na míru vám?

KIA

Automobilce KIA jsme dodali několik interaktivních světelných rekvizit, které využili na svých tiskových konferencích a nasvítili s nimi představení nových modelů.

Next Zone

Industriální architekturu jsme oživili pomocí 50 m LED pásků, které lze ovládat z uživatelského rozhraní vytvořeného na míru pro Next Zone. Každý organizátor si tak může přizpůsobit atmosféru akce podle sebe.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram